Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

Яким повинен бути раціон новонароджених поросят

Яким повинен бути раціон новонароджених поросят
Відомо, що єдиним джерелом поживних речовин для поросят в перший тиждень життя є молоко свиноматки. Попри те, що цей продукт відіграє вирішальну роль в харчуванні поросят-сисунів, він забезпечує лише 45% приросту їх маси у підсисний період...

24.02.16

Яким повинен бути раціон новонароджених поросят

Відомо, що єдиним джерелом поживних речовин для поросят в перший тиждень життя є молоко свиноматки. Попри те, що цей продукт відіграє вирішальну роль в харчуванні поросят-сисунів, він забезпечує лише 45% приросту їх маси у підсисний період, а решту поживних речовин тварини накопичують за рахунок вживання кормових добавок або престартерних комбікормів.
Із цього можна зробити висновок, що чим раніше поросята звикнуть до кормів та підкормок, тим інтенсивнішим буде їхній розвиток після закінчення підсисного періоду. Крім того, швидке пристосування молодняку до спеціалізованих преміксів та БВМД для поросят сприяє збереженню здоров’я свиноматок. За таких умов вони не втрачають свою масу та мають можливість краще підготуватися до наступного репродуктивного циклу.

Основні поживні речовини, необхідні для росту та розвитку поросят

Давно доведено, що організація та якість годівлі тварин у перші тижні життя зумовлюють їх подальший розвиток та майбутню продуктивність. Повноцінний раціон поросят повинен володіти достатньою кількістю поживних речовин, а також повністю забезпечувати організм енергією.
Професор Л. Подобєд наводить такі дані щодо потреб в енергії поросят різного віку (на 100 г приросту живої маси):

  • в 1-й тиждень життя – 1,9 Мдж перетравлюваної енергії,
  • 3-й тиждень – 2,2 МДж перетравлюваної енергії,
  • 5-й тиждень – 2,5 МДж перетравлюваної енергії.

Недостатня енергетична забезпеченість тварин призводить до сповільнення їх росту та втрати ваги, оскільки організм поросят змушений витрачати власні резерви.
Проте, при підборі раціону для поросят слід керуватися не лише енергетичною цінністю, а й вмістом поживних та біологічно-активних речовин. Для здорового росту та функціонування всіх систем організм тварин повинен щоденно отримувати в достатній кількості такі основні компоненти:
1. Протеїн
Важливим показником, що визначає характер розвитку тварин, є рівень протеїну. Окрім кількості цієї поживної речовини, необхідно враховувати і її якість, тобто  вміст життєво необхідних амінокислот. Нестача протеїну в організмі тварин призводить до затримки росту, зниження активності залоз внутрішньої секреції та інших негативних наслідків. Слід зауважити, що перевищення рекомендованої норми також небажане, адже спричинює зниження ефективності використання азоту та порушення обміну речовин.
Високий рівень протеїну можна забезпечити лише за умови використання в раціоні кормових добавок рослинного та тваринного походження. Також дуже ефективними є комплексні премікси та БВМД для поросят, до складу яких, окрім цінного білка, входить широкий спектр біологічно-активних речовин.
2. Амінокислоти
Протеїн, що поступає в організм поросят з кормом, повинен містити набір певних амінокислот, до яких належать і лімітуючі: лізин, метіонін та триптофан. Особливістю цих амінокислот є те, що їхній рівень здатні забезпечувати лише корми тваринного походження. Усі інші незамінні амінокислоти поросята отримують за умови, що в раціоні присутня достатня кількість перетравного протеїну. 
3. Вуглеводи
Для поросят-сисунів вуглеводи є основним структурним та енергетичним матеріалом. В перші дні життя потреба в цих речовинах повністю покривається лактозою, що міститься в молозиві та молоці свиноматки. Починаючи з 3-ї декади для забезпечення поросят вуглеводами молока стає недостатньо, тому у цей період раціон рекомендується урізноманітнити підкормками. 
4. Жир
Жир є джерелом енергії, незамінних жирних кислот та розчинником вітамінів А, DД, Е і К. Не зважаючи на всі корисні властивості, надлишок цієї речовини викликає проблеми із травленням. Це в свою чергу  призводить до сповільнення росту та розвитку тварин. У підкормках для поросят повинно міститися близько 5% жиру в сухій речовині. 
5. Вітаміни
Важко переоцінити важливість вітамінів для формування молодого організму. Їх нестача приводить до нераціонального використання корму, низького засвоювання поживних речовин, що спричинює затримку розвитку тварин та втрату маси.
Звичайні корми для поросят бідні на вітаміни А, DД, В1, В2, В3, РР, В6, В12. Ефективно вирішити дану проблему допоможе застосування спеціальних преміксів та БВМД для поросят.
6. Мінеральні речовини
Макро- та мікроелементи – невід’ємні учасники важливих процесів в організмі тварин на будь-якому етапі їхнього життя. Нестача певних мінеральних речовин призводить до сповільнення росту, зниження апетиту та погіршення імунітету. 

Премікси та БВМД для поросят – запорука здорового росту тварин

Для наповнення раціону всіма необхідними компонентами варто використовувати спеціалізовані премікси та БВМД для поросят. Вони розроблені індивідуально для кожного періоду життя тварин та містять спеціально підібраний склад мікро- та макроелементів.
Компанія «Альфа Корм» пропонує українським фермерам високоякісні кормові добавки для відгодівлі різних видів тварин. Особливе місце в асортиментній лінійці належить преміксам та БВМД для поросят. Така продукція забезпечує здоровий розвиток молодняку та майбутню високу продуктивність.