Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

Висока молочна продуктивність корів – результат правильної годівлі

Висока молочна продуктивність корів – результат правильної годівлі
Годівля корів – надзвичайно важливий аспект молочного тваринництва, який має вирішальний вплив на продуктивність господарства. Щоб досягнути стабільно високих надоїв, фермерам необхідно знатися на специфіці живлення організму корів...

23.03.16

Висока молочна продуктивність корів – результат правильної годівлі

Годівля корів – надзвичайно важливий аспект молочного тваринництва, який має вирішальний вплив на продуктивність господарства. Щоб досягнути стабільно високих надоїв, фермерам необхідно знатися  на специфіці живлення організму корів та науково підійти до розроблення їхнього раціону. Давно доведено, що кількість та якість молока безпосередньо залежать від збалансованості годівлі. При розробленні добової даванки для тварин насамперед необхідно з’ясувати, які бувають види кормів та як вони впливають на здоров’я корів та секрецію молока.

Характеристика груп кормів для відгодівлі корів

Нормальний добовий раціон корів повинен включати три види кормів: грубий, соковитий та концентрований. Розглянемо детальніше їх основні характеристики, властивості та значення для функціонування організму тварин.

  1. Грубі корми. 

Грубий корм ― це основа раціону корови. Він стимулює розвиток мікрофлори в перших трьох відділах шлунку, чим створює в них нормальні умови для оцтового бродіння. Результатом таких біохімічних процесів є утворення специфічних речовин, з яких у молочних залозах  утворюється молочний жир.   Науковим та практичним шляхом доведено, що споживання твариною грубих кормів менше ніж 1 кг на 100 кг живої маси на добу призводить до стримування оцтового бродіння в рубці, що викликає падіння жирності молока нижче 3%.
«Рідке молоко» (з низькою жирністю) має гірший смак та дозволяє виготовити менше вершків, а отже ― отримати менше доходу. 
Найкращим видом грубих кормів є сіно, виготовлене з люцерни, еспарцету, конюшини, райграсу та тимофіївки. Доведено, що сіно із природних угідь сприяє підвищенню смакових якостей молока. Найбільш ефективними грубими кормами вважаються злаково-бобові суміші.  Вони добре споживаються коровами та насичують організм великою кількістю речовин, які згодом трансформуються в складові молока. 
Окрім сіна, до грубих кормів належить солома, щоправда вона  не володіє таким багатим складом поживних речовин та зовсім не містить вітамінів. Її рекомендується згодовувати коровам не більше 3 кг на голову на добу. 

  1. Соковиті корми. 

Соковитий корм відіграє роль постачальника основних поживних речовин – молочного білка та цукру. Найкращим соковитим кормом для корів є суміш молодої трави злакових та бобових культур. Рекомендується свіжу молоду траву згодовувати разом з грубим кормом у пропорції : 1 (сіно чи солома): 4 (молода трава). Причина в тому, що вона містить меншу кількість сухих речовин, тому тварини навіть при її споживанні великими дозами не відчуватимуть ситості. Це в свою чергу призведе до зменшення надоїв. Пізніше, на початку літа, зелену траву можна згодовувати без додавання грубих кормів, оскільки вона до того часу набуває більшої кількості поживних речовин.
В період зимової годівлі в якості соковитого корму корові дають силос, сінаж та кормові буряки у кількості 3-6 кг на 100 кг живої маси. Слід пам’ятати, що такий корм повинен бути хорошої якості, адже поїдання твариною кислого чи цвілого силосу призводить до погіршення здоров’я, зниження надоїв та народження слабкого потомства. 

  1. Концентровані корми. 

Концентрований корм являє собою грубо помелене зерно пшениці, ячменю, кукурудзи та гороху, а також шроти і макуху олійних культур. Такий корм здатний впливати на ефективність використання грубих та соковитих кормів.
За необхідності підвищити надої молока до 15-18 л на добу треба згодовувати корові не менше 200-280 г концентрату на кожен запланований літр молока. Приблизно третина цієї дози повинна надходити від високобілкових шротів та макухи. 
Якщо ж необхідно досягнути добової молочної продуктивності більше 25 кг, то кількість концентрованих кормів повинна становити близько 320-360 г на кожен додатковий літр молока. В цьому випадку треба використовувати різноманітні корми та добавки: дерть зернових культур, білкові добавки, сіль, фосфати тощо.

Для збагачення раціону варто використовувати премікси та БВМД для корів

Дієвим варіантом вирішення складного завдання ― підвищення молочної продуктивності ― є застосування спеціалізованих преміксів або БВМД для корів, які у своєму складі містять всі необхідні компоненти для ефективного збагачення раціону. Рецептури таких кормових добавок розроблені індивідуально та відповідно до потреб тварин. Премікси та БВМД дозують до грубих та соковитих кормів, таким чином збагачуючи раціон білком, мінеральними речовинами та вітамінами. 
Варто звернути увагу, що при надмірному споживанні концентрованих кормів (дерті, шротів, макухи) у корів може розвиватися хвороба ацидоз. Для її запобігання корисно використовувати такі премікси та БВМД для корів, які володіють розкислюючою здатністю, тобто нейтралізують надлишок кислоти в рубці.
Компанія «Альфа Корм» пропонує українським фермерам високоякісну продукцію – премікси та БВМД для корів. Такі кормові добавки значно сприяють підвищенню молочної продуктивності тварин та зміцнюють їх здоров’я.