Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

Виснаження поросят: основні ознаки та способи уникнення

Виснаження поросят: основні ознаки та способи уникнення
Новонароджені поросята часто схильні до різних захворювань. Одним із порушень розвитку молодого організму тварин є виснаження...

30.03.16

Виснаження поросят: основні ознаки та способи уникнення

Формування майбутньої продуктивності свиней розпочинається ще з перших тижнів їхнього життя. Саме тому дуже важливо забезпечити молодняк належними умовами, збалансованим раціоном та доглядом. Однак, новонароджені поросята часто схильні до різних захворювань. Одним із порушень розвитку молодого організму тварин є виснаження.
Виснаження – це розлад обміну речовин у поросят, який призводить до атрофічних та дистрофічних процесів у тканинах та органах.

Ознаки та причини виснаження

1. Ознаки виснаження.

Перші ознаки виснаження можуть з’явитися вже на другому тижні життя. Вони проявляються у стрімкій втраті живої маси. Молодняк неохоче вживає престартерні комбікорми, тому запаси поживних речовин в організмі поросят не накопичуються, а вичерпуються. Про виснаження поросят також свідчить зміна кольору шкіри з червоного на білий.  
Така патологія провокує виникнення багатьох інших захворювань. Внаслідок порушення обміну речовин поросята втрачають імунітет, стійкість проти інфекцій та несприятливих навколишніх умов. У них розвивається дисфункція шлунково-кишкового тракту, знижується активність ферментів та сповільнюється перистальтика кишечника.

2. Причини виснаження.

Причини виснаження тварин бувають різні. Найчастіше воно виникає внаслідок незбалансованої або недостатньої годівлі поросят, в результаті якої молодняк не отримує необхідної кількості однієї чи кількох поживних речовин. Також виснаження може спричинити згодовування поросятам корму низької якості з поганими смакових характеристиками.
Важливе значення для нормального обміну речовин мають комфортні умови утримання поросят. До виснаження може призвести загазованість в приміщенні, низька температура та нестача вільного простору.
Інколи дана патологія може виникати як наслідок інших порушень в організмі тварин:

  • ураження шлунково-кишкового траку механічно або токсинами;
  • захворювань ендокринної системи;
  • гельмінтозів;
  • інфекційних захворювань.

Профілактика та лікування виснаження

Для того, щоб не допустити виснаження організму поросят, слід створити для них належні умови утримання та забезпечити повноцінними та збалансованим раціоном. 
Якщо ж з’явилися перші ознаки порушення обміну речовин – незначне відставання у рості та слабке накопичення маси, то для таких тварин норму годівлі збільшують поступово на 5-10% щодоби протягом 7-10 днів.
Якщо ж у поросят спостерігається суттєве відставання у розвитку, то їх слід помістити окремо та підгодовувати коров’ячим молоком або його замінником по 0,5 л за добу. Також корисно на початку лікування до питної води додавати глюкозу протягом 2-3 діб. Нормалізації роботи шлунково-кишкового траку посприяють підкислювачі корму та ферментні препарати.
І для профілактики виснаження, і для його лікування важливо забезпечувати молодняк необхідним набором поживних та біологічно-активних речовин. Для досягнення цієї мети варто використовувати спеціалізовані премікси та БВМД для поросят. Такі продукти дозволяють збагатити раціон та наповнити його тими компонентами, яких обмаль в традиційному кормі.  
Окрім преміксів та БВМД для уникнення виснаження молодняку використовують спеціальні комбікорми, зокрема престартерний комбікорм для поросят-сисунів. Він володіє набором важливих поживних речовин, тому сприяє нормалізації обмінних процесів та розвитку організму в цілому.
Використання спеціалізованих кормових добавок дозволяє запобігти відставанню тварин  у рості та розвитку, а отже, попередити ознаки їхнього виснаження. 
Якісні та ефективні кормові добавки для годівлі фермерських тварин та птиці пропонує компанія «Альфа Корм». Серед широкого різноманіття товарів у нашому асортименті представлені премікси, комбікорми та БВМД для годівлі поросят, що розроблені відповідно до потреб тварин різного віку.