Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

Виведення молодняку птиці залежить від якості яєчної шкаралупи

Виведення молодняку птиці залежить від якості яєчної шкаралупи
Головним бар’єром між вмістом яйця та навколишнім середовищем є шкаралупа. Вона визначає цілісність яєць та стабільність їхнього складу. На перший погляд шкаралупа – це щільна оболонка, яка повністю ізолює жовток та білок від оточуючої...

25.04.16

Виведення молодняку птиці залежить від якості яєчної шкаралупи

Головним бар’єром між вмістом яйця та навколишнім середовищем є шкаралупа. Вона визначає цілісність яєць та стабільність їхнього складу. На перший погляд шкаралупа – це щільна оболонка, яка повністю ізолює жовток та білок від оточуючої атмосфери. Проте вона володіє особливою структурою, що нагадує двосторонній фільтр. Шкаралупа здатна пропускати всередину яйця певну кількість газів та вологи, а в зворотному напрямку виводити продукти життєдіяльності зародка. 

За хімічною будовою яєчна шкаралупа – це кальцій-карбонатна система, що містить білкові волокна. Її міцність та товщина залежать від багатьох факторів – виду птиці, способу її годівлі та технології вирощування.

Недоліки та переваги тонкої та товстої шкаралупи

Ефективність процесу інкубації залежить не лише від властивостей жовтка та білка, а ще й від якості шкаралупи. Вона повинна бути цілою, мати певну товщину та достатню міцність, щоб витримувати механічні навантаження.

Очевидно, що чим більша товщина шкаралупи яйця, тим менший ризик його пошкодження. Така оболонка буде краще виконувати свої захисні функції. Вона запобігає надмірній втраті вологи, не пропускає інфекції та шкідливі гази та краще зберігає життєздатність зародка. Однак така шкаралупа має свої недоліки. Вона важче розкльовується, що призводить до утрудненого виведення молодняку. У яєць із товстою шкаралупою вищий відсоток загибелі потомства в кінці інкубації.

На відміну від товстих яєчних оболонок, тонкостінні частіше пошкоджуються і менше захищають зародок від інфекцій та втрати вологи. Це спричиняє загибель зародків на початкових стадіях інкубаційного періоду. 

Кормові добавки з вмістом кальцію – запорука успіху інкубації

Для високопродуктивного птахівництва необхідно створити умови для утворення якісних яєць з міцною оболонкою. Це досягається шляхом підбору правильного раціону, який містить в достатній кількості кальцій та фосфор.  

Сучасна наука глибоко дослідила важливість даних компонентів для здоров’я птиці та процесу інкубації. Враховуючи це, господарники активно використовують кальціє- та фосфоровмісні добавки у своїх господарствах. Проте бувають випадки, коли навіть за умови дотримання всіх рекомендацій, яєчна шкаралупа формується з недоліками, а відсоток виведення молодняку падає. Причиною цьому можуть бути неправильно підібрані джерела кальцію.

У годівлі птиці фермери часто використовують крейду. Вона являє собою кальцій-карбонатну сіль. Крейда добре розчиняється в соляній кислоті шлунку, утворюючи кальцій іонної форми, який швидко проникає в кров. Однак на практиці доведено, що переважна більшість іонів кальцію не встигає засвоїтись тонким кишечником птиці, адже в організмі не вистачає кальцій-зв’язуючого білка. Тому використовувати крейду в якості джерела даного елемента для птиці не доцільно.

До інших поширених кормових добавок з високим вмістом кальцію належать подрібнений ракушняк, мармурова крихта та вапняк. Однак усі вони мають багато недоліків та у разі неправильного застосування можуть призвести до негативних наслідків для здоров’я птиці.

Успіх птахівництва залежить від багатьох факторів, у томи числі від режиму годівлі та складу раціону. Виростити високопродуктивне поголів’я сільськогосподарської птиці та забезпечити високий процент виведення молодняку можна лише за умови повного його забезпечення поживними, мінеральними речовинами та вітамінами. Із цією метою у годівлі птиці варто використовувати спеціалізовані кормові добавки. Компанія «Альфа Корм» пропонує премікси для качок, індиків, а також для курчат бройлерів. Вони містять комплекс необхідних мінералів, серед яких кальцій та фосфор, що забезпечують здоровий розвиток та високу продуктивність птиці.