Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

Дієтична годівля телят для подолання наслідків захворювань

Дієтична годівля телят для подолання наслідків захворювань
Реабілітація телят після перенесених захворювань має таке ж велике значення, як і саме лікування. Одним із найголовніших складових цього процесу є правильна годівля тварин...

31.05.16

Дієтична годівля телят для подолання наслідків захворювань

Телята у ранньому віці схильні до різних захворювань, наслідки перенесення яких залежать від особливостей догляду та лікування. Як показує практика, постнатальні хвороби є найбільш небезпечними. Саме вони стають причиною смертності у 90% випадків падежу тварин у період від народження до набуття зрілості. 

Одним із симптомів таких захворювань є погіршення травлення, а, отже, різке зниження засвоєння поживних речовин молодим організмом. Навіть після подолання хвороби, коли ознак розладів травлення уже немає, шлунково-кишковий тракт тварин засвоює на 18-23% поживних речовин менше, ніж організм здорових телят. Повноцінна робота ШКТ відновиться лише через кілька тижнів за умови належного догляду за перехворілими тваринами.

Як показує практика, реабілітація телят після перенесених захворювань має таке ж велике значення, як і саме лікування. Одним із найголовніших складових цього процесу є правильна годівля тварин. Лише дієтичний раціон дозволить швидко нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. 

Основні принципи розроблення дієтичного раціону

На думку більшості вчених, годівля телят на етапі реабілітації повинна бути направлена на досягнення таких основних завдань:

  1. відновлення здорової мікрофлори шлунково-кишкового тракту;
  2. нормалізацію функцій печінки;
  3. забезпечення молодого організму комплексом необхідних поживних речовин.

Ефективним способом відновлення нормальної роботи ШКТ є випоювання телят водою з пробіотичними препаратами протягом 2-4 діб по закінченні курсу лікування тварин антибіотиками. Пробіотики сприяють розвитку корисної мікрофлори шлунково-кишкового тракту та пригнічують активність гнилісних та патогенних мікроорганізмів. У результаті цього в шлунку нормалізуються процеси молочнокислого бродіння та секреції травних ферментів. 

Для нормалізації функцій печінки науковці радять використовувати фітогенні препарати та гепатопротектори. Корисними для покращення здоров’я перехворілих тварин будуть відвари насіння льону та вівсяні відвари. Такі кормові суміші рекомендується додавати до раціону телят протягом 5-7 діб на початку реабілітаційного періоду. 

Лише після відновлення роботи ШКТ та печінки організм тварин зможе повноцінно засвоювати поживні речовини, що надходять з кормами. У цей момент важливо підібрати найбільш оптимальний раціон, який володіє не лише поживністю, а ще й високими смаковими властивостями.

До складу дієтичного комбікорму рекомендується вносити подрібнену кукурудзу, екструдовані зернові, кукурудзяну макуху, соєвий та соняшниковий шрот. Також відновленню травлення телят сприяє вживання льняного борошна та лущеного вівса, яким властива висока ступінь перетравлюваності поживних речовин. 

У комбікормах для дієтичної годівлі обов’язково повинні бути присутні компоненти, що підвищують апетит тварин. Наприклад, цукор або кукурудзяна макуха. 

В якості джерела клітковини можна обрати трав’яне або сінне борошно та зерновий корм. Дане поєднання забезпечить організм тварини і грубоволокнистою, і тонковолокнистою целюлозою. 

Окрім комбікормів, телятам у віці 1-3 місяців рекомендується давати молоко або його замінник не менше 3 разів на добу по 1,5-2 л. Сильно ослаблених тварин слід випоювати молоком 5 разів на добу по 1 л.

Щодо поживного складу комбікорму, то він повинен містити не менше 70% перетравного протеїну, та 30% перетравної клітковини. Оптимальне значення його енергетичної цінності становить 10,2 – 11,0 МДж, а кількість сирого протеїну становить 165-180 г/кг. Таке співвідношення протеїну та енергії є ідеальним для забезпечення нормального розвитку молодого організму. 

Кормові добавки – незамінні складові раціону телят під час реабілітації

Організація дієтичної годівлі для перехворілих телят вимагає значних затрат: і трудових, і часових, і фінансових. Проте її користь – беззаперечна. Науковцями доведено, що відсутність реабілітаційних заходів практично завжди завершується відставанням у розвитку молодняку, втратою близько 15-20% їхньої маси та зниженням продуктивності дорослих тварин. Встановлено, що недорозвинені телята, що перенесли захворювання шлунково-кишкової або травної етіології, в дорослому віці дають на 1000 кг молока менше від свого генетичного потенціалу. 

Покрити потребу в багатьох поживних речовинах, які беруть участь у відновленні здоров’я молодняку, дозволяють спеціальні премікси та БВМД для телят. Вони доповнюють вміст тих речовин, на які бідний традиційний рослинний корм. 

Формування складу таких кормових добавок відбувається за обов’язкового включення вітамінів та мінералів. Зокрема, для молодого поголів’я, особливо необхідні вітаміни групи В. Це пов’язано із тим, що шлунок телят після дисбактеріозу не здатний самостійно синтезувати вітаміни даної групи у необхідному обсязі. 

Як показує практика, створити ідеальний дієтичний раціон для тварин без використання кормових добавок надзвичайно складно та досить затратно. Тому застосування комбікормів, преміксів та БВМД для телят на реабілітації – це вірний шлях до відновлення здоров’я молодняку.

Компанія «Альфа Корм» - надійний партнер вітчизняних фермерів, який пропонує високоякісні та ефективні кормові добавки. Окрему нішу в асортименті нашої продукції займають комбікорми, БВМД та премікси для телят. Вони дозволяють збагатити раціон тварин та наповнити його поживними речовинами, необхідними для здорового розвитку поголів’я.