Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

На що слід звернути увагу при виборі комбікорму для бройлерів?

На що слід звернути увагу при виборі комбікорму для бройлерів?
Комбікорми для годівлі бройлерів повинні задовольняти потреби птиці у поживних речовинах. Під час їх придбання буває важко зрозуміти, якісна це продукція чи ні. Проте існують певні ознаки, які допоможуть фермерам обрати поживний та корисний...

20.09.16

До комбікормів для годівлі бройлерів фермери висувають головну вимогу – вони повинні задовольняти потреби птиці у поживних речовинах. Лише за таких умов можна досягнути високої продуктивності та зростання рентабельності птахівництва. Більшість великих ферм створює власне виробництво комбікормів, що дозволяє контролювати та технологічно регулювати якість продукції, яка використовується для годівлі птиці. На відміну від великих птахофабрик, малі та середні господарства переважно купують готові корми. За таких обставин буває важко зрозуміти, якісний продукт чи ні, а головним фактором вибору комбікорму часто стає його ціна.  Проте існують певні ознаки, які допоможуть уникнути придбання неякісного корму.

Розміри часточок комбікорму повинні відповідати віку птиці

Одним із показників якості комбікорму є його структура та дисперсність. Продукт не повинен бути надмірно подрібненим. У протилежному випадку він не лише може налипати до дзьоба птиці та викликати тим самим дискомфорт, а й здатний призвести до більш серйозних наслідків – пошкодження кишечника бройлерів. Такий корм птиця споживає неохоче, він часто псується у годівницях, після чого фермери змушені його викидати. 

Крупнодисперсний комбікорм також небажаний для використання у годівлі бройлерів. Він погано засвоюється, тому ефективність його застосування невисока. Крім того, птиця може викидати з годівниці великі часточки, що призводить до перевитрат корму та, відповідно, до марного використання коштів на годівлю.

Отже, структура комбікорму повинна бути однорідною, а розміри його часточок мають відповідати віку птиці. 
Підбір гранульованого корму відбувається за аналогічним принципом, як і звичайного. Гранули повинні бути однаковими за розміром та без механічного руйнування – цілими та не розкришеними.  

Значення білків та амінокислот комбікорму

Якісний комбікорм - це збалансований за складом продукт, що містить комплекс усіх необхідних поживних речовин. Серед них вирішальне значення мають білки та амінокислоти, адже вони необхідні для побудови м’язової та кісткової тканин.

Постачальники високоякісних кормів зазвичай надають покупцям інформацію щодо амінокислотного складу своєї продукції. Це дозволяє фермеру скласти правильний раціон для бройлерів. Зокрема, про цінність корму свідчить вміст метіоніну, адже ця амінокислота відповідає за швидке накопичення живої ваги птиці та формування її продуктивності. 

Варто врахувати, що гранульовані комбікорми можуть містити меншу кількість незамінних амінокислот. Причина полягає в тому, що процес грануляції передбачає певну температурну обробку, яка при недотриманні технологічних режимів призводить до руйнування амінокислот.

До складу комбікормів в якості джерела білків виробники часто включають соєвий шрот. Він володіє великою поживною цінністю, однак, окрім переваг, має і певні недоліки. Під впливом високих температур в соєвих бобах руйнується частина амінокислот, а антипоживні речовини зберігаються. Тому корисний та повноцінний комбікорм повинен бути створений лише з якісного соєвого шроту.

Антипоживні речовини у кормах та їх джерела

Як уже зазначалося, біохімічний склад комбікорму – це один із факторів, який характеризує його якість та ефективність. Однак, окрім кількості поживних речовин, варто враховувати ще й джерела цих компонентів у кормах для годівлі птиці.

Через досить високу вартість виробники комбікормів часто замінюють соєвий шрот на альтернативні джерела поживних речовин – наприклад, на продукти переробки злакових культур, хоча вони володіють меншою білковою цінністю. Крім того, злаки містять деякі антипоживні речовини, які сповільнюють секрецію травних ферментів. Також вони багаті на целюлозу, геміцелюлозу та пектинові речовини, які виводять воду з організму та можуть служити середовищем для розвитку шкідливої мікрофлори. Шлунково-кишковий тракт молодняку птиці майже не перетравлює ці складні полісахариди, внаслідок чого корисні речовини також засвоюються гірше. 

Перевага альтернативних компонентів комбікормів полягає у здешевленні продукції, а недолік - у зниженні продуктивності птиці. 

Кормові добавки – комплекс незамінних речовин для розвитку бройлерів

Корм для годівлі бройлерів повинен забезпечувати потребу в обмінній енергії, протеїні, амінокислотах, незамінних жирних кислотах, мінералах, вітамінах та інших біологічно активних речовинах. 
Для нормалізації травлення та повноцінного засвоєння поживних компонентів корму у годівлі птиці часто використовують ферментні препарати. Вони сприяють синтезу білків, тому знижують споживання сирого протеїну та витрату корму на одиницю живої маси. 

Часто в процесі виготовлення комбікормів його складники втрачають цінні вітаміни та мінерали. Для доповнення їх вмісту використовують спеціальні премікси для бройлерів. Такі кормові добавки містять комплекс вітамінів, мікро- та макроелементів, необхідних для нормального перебігу фізіологічних процесів в організмі птиці. Наприклад, кальцій і фосфор, хоч і не становлять поживної цінності, проте беруть безпосередню участь в утворенні кісткової тканини, що забезпечує ріст та розвиток молодняку птиці.

Досягнути високої продуктивності та максимальної рентабельності у птахівництві можна лише за умови збалансованої годівлі поголів’я якісними кормами. Тому підходити до вибору компонентів раціону слід з особливою ретельністю. Компанія «Альфа Корм» пропонує ефективний премікс для годівлі бройлерів. Він здатний доповнити вміст поживних та біологічно активних речових у комбікормах до необхідного рівня та створити умови для здорового розвитку птиці.