Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

Дріжджі Saccharomyces Cerevisiae – ефективний пробіотик для свиней

Дріжджі Saccharomyces Cerevisiae – ефективний пробіотик для свиней
Як свідчать останні дослідження, повністю або частково вилучити антибіотики з програм продуктивного вирощування свиней можна за рахунок введення в раціон ефективних природних речовин - пробіотиків, олігосахаридів та фітобіотиків.

15.11.16

З метою збільшення прибутковості свинарства фермери в усьому світі тривалий час активно застосовували спеціальні стимулятори росту, якими найчастіше виступали антибіотики. Проте численні наукові дослідження довели, що такі кормові добавки для свиней становлять небезпеку як для самих тварин, так і для людей. Тому в багатьох країнах світу сьогодні діє заборона на використання антибіотиків у тваринництві, а також ведуться активні роботи із пошуку їх природної альтернативи.

Як свідчать останні дослідження, повністю або частково вилучити антибіотики  з програм продуктивного вирощування свиней можна за рахунок введення в раціон ефективних природних речовин - пробіотиків, олігосахаридів та фітобіотиків.

Застосування дріжджів у тваринництві

До пробіотиків належать живі культури мікроорганізмів, які здійснюють позитивний вплив на організм хазяїна шляхом покращення мікробного балансу кишечника. До числа їх переваг також відносять здатність нормалізувати процеси травлення, підсилювати імунітет та природну резистентність до різноманітних захворювань.

В якості пробіотичних добавок у свинарстві найчастіше застосовуються бактеріальні препарати на основі спороутворюючих мікроорганізмів (різні штами Bacillus), а також висушені вегетативні клітини (штами бактерій видів Enterococci та Pediococci). 

Окреме місце серед пробіотиків займають добавки на основі дріжджів Saccharomyces Cerevisiae. Позитивний вплив цих мікроорганізмів на здоров’я людини та тварин відомий давно, адже дріжджі багато років застосовуються для профілактики та лікування різних видів розладів шлунково-кишкового тракту. 

Про ефективність використання дріжджів у різних напрямках тваринництва свідчать і наукові дослідження, і досвід провідних господарств. Залежно від особливостей раціону, клітини Saccharomyces Cerevisiae стимулюють підвищення середньодобових приростів тварин на 7-10%, а також покращують їх здоров’я та якість продукції.

Ефективність дріжджових пробіотиків для організму свиней

Механізм дії дріжджів в організмі різних видів тварин має багато відмінностей, адже залежить від будови шлунково-кишкового тракту. Зокрема у моногастричних тварин, до яких належать свині, дріжджі проявляють найбільшу активність у товстому кишечнику. 

За результатами досліджень, дріжджі здійснюють такі основні функції  в організмі свиней:

1. Покращують структуру ворсинок кишечного епітелію

Застосування дріжджів Saccharomyces Cerevisiae у годівлі тварин сприяє покращенню структури епітелію кишечника, а також стимулює активність мембранних дисахаридів (сахарози, лактози та мальтози).  

2. Запобігають ураженню патогенними мікроорганізмами

Відомо, що інфекційні захворювання розпочинаються після прикріплення патогенних мікроорганізмів до клітин епітелію кишечника. Дріжджі, що потрапляють в тракт, мають здатність перехоплювати шкідливі мікроорганізми, утворювати комплекси із ними та виводити із організму тварин. Тобто Saccharomyces Cerevisiae діють за принципом конкурентного прикріплення. Це забезпечує захист організму тварин від впливу шкідливих мікроорганізмів та дозволяє зменшити колонізацію кишечника багатьма небезпечними патогенами.

3. Зміцнюють імунітет свиней

У внутрішньому шарі стінок дріжджових клітин містяться глюкани, які мають особливі властивості, а головне - забезпечують імуностимулюючу дію на організм свиней. Механізм їхнього впливу є дуже складним і передбачає здійснення багатьох реакцій. В результаті їх проходження в організмі свиней активізується секреція імуноглобулінів, покращуються фагоцитарні функції та зміцнюється імунітет.

4. Нейтралізують токсини

Дріжджові пробіотики не лише захищають організм від патогенних мікроорганізмів. Існують такі штами Saccharomyces Cerevisiae, які здатні продукувати спеціальні ферменти, що нейтралізують токсини бактерії Clostridium Difficile.

5. Зв’язують та виводять мікотоксини

Завдяки високій сорбційній здатності стінок, дріжджі зв’язують деякі види мікотоксинів та ефективно виводять їх з організму. Зокрема, клітини Saccharomyces Cerevisiae здатні вивести не менше 80% охратоксину – одного із найбільш поширених та небезпечних видів мікотоксинів у свиней.

6. Пригнічують розмноження патогенних мікроорганізмів

За результатами досліджень, дріжджові пробіотики суттєво сповільнюють розмноження патогенних та умовно патогенних мікроорганізмів. Це дозволяє застосовувати дані препарати при лікуванні важких форм розладів травлення внаслідок тривалого застосування антибіотиків.

7. Нормалізують процеси синтезу ферментів у травному тракті свиней

Дріжджові клітини синтезують ензими, які доповнюють ферментний склад травної системи свиней. Забезпечуючи надійний захист від патогенних мікроорганізмів, Saccharomyces Cerevisiae створюють умови для активного продукування ферментів в організмі тварин.

Переваги Saccharomyces Cerevisiae порівняно з іншими поширеними пробіотиками

Дріжджі Saccharomyces Cerevisiae мають ряд особливостей, які вигідно вирізняють їх серед інших видів пробіотиків:

  • Клітини Saccharomyces Cerevisiae стійкі проти дії антибіотиків

Кормові добавки для свиней на основі дріжджів Saccharomyces Cerevisiae можна використовувати разом із антибіотиками при лікуванні ентеричних захворювань тварин. Клітини дріжджів не лише стійкі проти впливу антибіотиків, а й пом’якшують їх негативний вплив на мікрофлору кишечника.

  • Дріжджі витримують вплив шлунково-кишкового соку, жовчі та секретів підшлункової залози

Така здатність забезпечує дріжджам збереження активності після проходження різних відділів травного тракту. Також стійкість до підвищеної кислотності дозволяє використовувати пробіотичні кормові добавки разом з підкислювачами кормів.

  • Штами Saccharomyces Cerevisiae не утворюють колоній в кишечнику свиней

Позитивною властивістю дріжджів є нездатність утворювати колонії в кишечнику свиней. Максимальна концентрація клітин Saccharomyces Cerevisiae досягається на третій день споживання пробіотичних кормових добавок, а надлишки дріжджів виводяться з організму. На відміну від Saccharomyces Cerevisiae, бактерії здатні колонізувати кишечник, накопичуватися на ворсинках епітелію, що, на думку вчених, призводить до погіршення засвоювання поживних речовин. 

Враховуючи висновки науковців щодо ефективності застосування дріжджів Saccharomyces Cerevisiae в годівлі тварин, компанія «Альфа Корм» пропонує фермерам кормову добавку «Маннацель+®» на основі дріжджових речовин. Він являє собою про- та пребіотичну комбінацію спеціальних компонентів, яка забезпечує організму свиней надійний захист від патогенних мікроорганізмів. Кормова добавка «Маннацель+®» - це запорука високої продуктивності господарства, міцного імунітету та збереження поголів’я свиней.