Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

Профілактика мікотоксикозів у птахівництві

Профілактика мікотоксикозів у птахівництві
Мікотоксикозам характерна здатність послаблювати імунітет, що призводить до зниження реакції поголів’я на вакцини. Внаслідок цього організм птиці вражають захворювання, з якими він не в змозі боротися самостійно, без допомоги спеціальних...

11.01.17

Основна небезпека мікотоксикозу полягає у складності його виявлення, адже за своїми симптомами та проявами дане захворювання подібне до багатьох інших. Мікотоксикозам характерна здатність послаблювати імунітет, що призводить до зниження реакції поголів’я на вакцини. Внаслідок цього організм птиці вражають захворювання, з якими він не в змозі боротися самостійно, без допомоги спеціальних препаратів. Також про розвиток мікотоксикозу може свідчити погіршення апетиту птиці, зниження рівня споживання та конверсії корму.

Від шкідливого впливу мікотоксинів страждають практично всі системи та органи в організмі птиці. Зокрема, дані шкідливі речовини викликають такі порушення: 

  1. ураження нирок, збільшення норми споживання води - охратоксин А (ОТА);
  2. втрата ембріонів, утворення кісти на яєчниках, зниження кількості яєць, уповільнене статеве дозрівання - зеараленон (ЗОН), дезоксиінваленол (ДОН), Т-2;
  3. ожиріння печінки, зниження імунітету, неоднорідність стада, нерівномірне оперення - афлотоксин Б 1 (АФБ 1), Т-2, ДОН, ніваленол (НІВ), ОТА; 
  4. запалення слизової оболонки ротової порожнини, пошкодження шкіри та ротової порожнини - Т-2, НІВ, ДОН, АФБ 1;
  5. ураження шлунку, зниження кількості або відмова від вживання корму - Т-2, ДОН.

Отже, за симптомами важко визначити, який саме мікотоксин вражає організм птиці, адже для різних метаболітів характерні схожі прояви. 

Вплив мікотоксикозів на якість яйця

Мікотоксикози – це захворювання, які не лише перешкоджають здоровому розвитку птиці, а й  негативно впливають на якість продукції птахівництва – м'яса та яєць. Отже, наслідки впливу мікотоксинів на яйце такі:

  • поява слідів крові та м’ясних включень у вмісті яйця;
  • згущення жовтка;
  • зниження міцності шкаралупи;
  • перехідні залишки мікотоксинів в інкубаційному яйці, які проявляються на молодняку.

М'ясо птиці та яйця, які заражені мікотоксинами, становлять серйозну небезпеку для здоров’я споживачів.

Стратегія боротьби з мікотоксикозом у птахівництві

Різні види мікотоксинів володіють однією спільною особливістю – вони є біоцидами, тобто руйнують живі клітини. За іншими ж властивостями, зокрема за фізико-хімічними, ці метаболіти є надзвичайно різноманітними. Саме тому обрати єдиний ефективний спосіб профілактики та подолання мікотоксикозів практично неможливо. 

В ідеалі боротьба з мікотоксинами повинна розпочинатися ще в полі, а саме зі своєчасного оброблення посівів проти пліснявих грибів. Однак у разі, якщо зерно все ж має ознаки зараження, його варто правильно обробити, щоб знизити ризик негативного впливу токсичних речовин.

Найбільш поширеним сьогодні методом боротьби з мікотоксинами є їх зв’язування  адсорбентами органічного або неорганічного походження із наступним виведенням з організму. Даний метод заснований на фізичних властивостях молекул мікотоксинів, тобто на їх полярності та розмірах. Із цією метою застосовуються спеціальні кормові добавки, які дезактивують токсичні речовини на стадії засвоєння кормів та виводять їх з шлунково-кишкового тракту.

Для подолання проблеми зараження кормів мікотоксинами компанія «Альфа Корм» пропонує препарат Kormo-Tox – ефективний інактиватор мікотоксинів та інгібітор цвілі. Ця полікомпонентна кормова добавка з унікальним мінерально-органічним складом створена для адсорбції афлатоксину В1, токсину Т-2, охратоксину, зеараленону, вомітоксину та інших токсинів, а також для їх виведення з організму птиці в незмінному вигляді.

Принцип дії Kormo-Tox полягає у зв’язуванні негативно заряджених мікотоксинів та важких металів. Рівень адсорбції токсичних речовин становить 96%.

Дана кормова добавка покращує функцію печінки, відновлює її клітини, стимулює імунну систему. Разом із тим, вона не адсорбує вітаміни, амінокислоти та мікроелементи, повністю сумісна з іншими компонентами корму та може застосовуватися впродовж всього періоду годівлі птиці.

Kormo-Tox від компанії «Альфа Корм» - це ефективний препарат для профілактики мікотоксикозів, який забезпечує збереженість поголів’я птиці, його здоровий розвиток, а також високу якість та безпечність продукції птахівництва.