Кошик
2 відгуків
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі

Годівля поросят після раннього відлучення

Годівля поросят після раннього відлучення
На етапі раннього відлучення головним завданням для фермерів є забезпечення плавного переходу від годівлі молоком на годівлю твердими кормами з високим вмістом зерна та протеїнів рослинного походження. 

28.07.17

В сучасному свинарстві все частіше практикується раннє відлучення поросят (на 21-28 дні). Молодняк в такому віці дуже вимогливий до умов утримання та раціону. Тому головним завданням для фермерів на даному етапі є забезпечення плавного переходу від годівлі молоком на годівлю твердими кормами з високим вмістом зерна та протеїнів рослинного походження. 

В перші дні після відлучення у поросят спостерігається зниження споживання корму, що призводить до втрати ваги. Справа в тому, що в період лактації травна система молодняку пристосована до перетравлення поживних речовин, які містяться в молоці: молочного білку, лактози, жирних кислот. Натомість виробляти достатню кількість ферментів для перетравлення рослинних кормів в ранньому віці (до 8 тижнів) організм поросят не здатний.

У період відлучення ендогенний синтез ферментів суттєво знижується. Тому єдиний вихід – підібрати для поросят такий раціон, який забезпечить високий рівень споживання корму та засвоєння поживних речовин.

Особливості раннього відлучення поросят

Практикою вже давно доведено, що поросят можна успішно відлучати практично в будь-якому віці. Раннє відлучення активно застосовується в великих господарствах для більш інтенсивного використання свиноматок і отримання від них по 2,2-2,4 опороси на рік. При цьому до 60-денного віку рано відлучені поросята досягають живої маси 20-25 кг і більше і надалі добре ростуть і розвиваються. 

Важливо пам'ятати, що саме перший місяць після відлучення поросят від свиноматки - найкритичніший. До трьох місяців порося схильне до різних захворювань, особливо небезпечним вважається період перших 14 днів після відлучення. Відлучати слід тільки добре розвинених поросят. Їх жива маса на момент відлучення повинна бути не менше 7 кг.

Слід врахувати, що рано відлучених поросят не можна з першого дня відлучення годувати досхочу, оскільки це призводить до переповнення травної системи і загибелі молодняку.

Методи підвищення ефективності споживання рослинних кормів

Близько 45-55% раціону поросят та 60% від загальної кількості спожитої енергії забезпечують рослинні корми. Окрім білка, клітковини та жиру, вони містять важливий енергетичний компонент – крохмаль. Інтенсивність його засвоєння – ключова характеристика, якою керуються фермери в процесі підбору раціону поросят, адже вона вимагає адаптації всієї ферментативної системи.

З метою підвищення рівня засвоєння крохмалю застосовують два основні методи:

  1. Термообробка зерна – екструдування, експандування. За рахунок клейстеризації та зміни текстури крохмаль краще засвоюється організмом поросят. 
  2. Екзогенні ферменти. Даний спосіб вважається одним із найбільш ефективних інструментів для зниження послявідлучного стресу. За рахунок правильного вибору ферментів можна добитися оптимального засвоювання некрохмалистих полісахаридів в кормах для поросят. Це дозволяє покрити нестачу ендогенної амілази після відлучення. 

Оскільки після відлучення у поросят спостерігається недостатня ферментна активність, то очевидно, що екзогенні ферменти позитивно впливають на продуктивність молодняку. Важливим фактором є тип ферменту. Він повинен відповідати складу корму і віку поросят. Мультиензимні комплекси, багаті амілазою, рекомендується використовувати на ранніх стадіях, а ферменти, що розщеплюють клітковину – на більш пізніх.

Премікс для поросят після відлучення

Для нормального розвитку поросят після відлучення необхідно застосовувати спеціальні кормові добавки. Компанія «Альфа Корм» пропонує премікс 5% для поросят після відлучення. Даний продукт призначений для годівлі молодняку вагою 10-30 кг. Він являє собою високорецептурну добавку з ретельно підібраним складом поживних компонентів. 

До складу преміксу входять вітаміни А, D, Е та групи В, а також широкий спектр мінералів. Перевагою даної добавки є наявність у рецептурі амінокислот та ферментів. Вони допомагають травній системі поросят пристосуватися до рослинного корму та отримувати від нього максимум користі.  

Премікс для поросят після відлучення від компанії «Альфа Корм» - це ефективна кормова добавка, яка забезпечує молодняку здоровий ріст та високу продуктивність.