Кошик
1 відгук
+380
44
492-07-08
+380
95
282-08-45
Альфа Корм - Ваш помічник в годівлі
Боротьба з мікотоксинами: найбільш ефективні методи

Боротьба з мікотоксинами: найбільш ефективні методи

Боротьба з мікотоксинами: найбільш ефективні методи

05.02.18

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), 25% виробленого в світі зерна забруднено мікотоксинами. Це шкідливі речовини, які виділяють плісняві гриби для власного захисту в разі зміни температури, вологості та доступу кисню. Зараження зерна мікотоксинами відбувається на етапі його переробки, зберігання, а також в процесі вирощування сільськогосподарських культур.

Різні види пліснявих грибів продукують різні мікотоксини. Найнебезпечнішими з них є охратоксини, фумонізини, трихотецени, зеараленони та афлатоксини. Більшість вивчених мікотоксинів утворюються трьома видами грибів: Penicillium, Aspergillus та Fusarium. Як показують дослідження, в зерні зазвичай міститься не один, а група різних мікотоксинів. 

Прояви мікотоксикозів

На птицю мікотоксини можуть впливати індивідуально або комулятивно. Група мікотоксинів здатна уражати різні органи шлунково-кишкового тракту, печінку та імунну систему. Таким чином, ці шкідливі речовини істотно впливають на продуктивність стада та якість продукції. Потрапляння великої кількості мікотоксинів в організм тварин може призвести навіть до їх загибелі. 

Характерними проявами мікотоксикозів є повільне нарощення живої ваги в бройлерів, погіршення несучості в курей-несучок. У птиці виникає низка специфічних реакцій, зокрема підшкірні крововиливи та імуносупресії. Оскільки забруднені корми зазвичай містять кілька мікотоксинів, то їхнє визначення у кормах – важливий крок для пом’якшення симптомів або реабілітації птиці. Це дозволяє впоратися зі згубними наслідками отруйних речовин. 

Методи дослідження мікотоксинів

Для дослідження вмісту мікотоксинів в кормах застосовують такі методи: тонкошарову хроматографію, твердофазний імуноферментний аналіз, високоефективну рідинну хроматографію, газову хроматографію, мас-спектрометрію, капілярний електрофорез.

Для визначення наявності мікотоксину в кормі, а також його кількісного вмісту, потрібно правильно відібрати проби для дослідження. Для цього рекомендується від кожних 200 кг партії корму відбирати 0,1% матеріалу для дослідження. Оскільки мікотоксини можуть бути нерівномірно розподілені в кормі, слід відбирати проби з якомога більшої кількості місць, різних шарів та рівнів. 

Способи знезараження кормів

Багато фермерських господарств не мають змоги застосувати один із перелічених методів, тому вміст мікотоксинів у кормах залишається невизначеним. Тому для попередження мікотоксикозів слід здійснити певні заходи для знищення отруйних речовин. Руйнування мікотоксинів можна досягти в результаті спрямованої дії біологічних, фізичних, хімічних факторів або їх комбінацій. 

До основних методів знезараження кормів належать:

1. Додавання до раціону сорбентів мікотоксинів.

Цей метод передбачає використання речових, здатних зв’язувати мікотоксини в шлунково-кишковому тракті тварини та виводити їх з організму.  

2. Застосування ферментів та мікроорганізмів. 

Ферменти впливають на різні функціональні молекули мікотоксинів і мають оксидо-редуктазну, гідролітичну й трансферазну активність. Деякі групи мікроорганізмів (дріжджі, ешерихії тощо) містять ферменти, що нейтралізують мікотоксини з утворенням нетоксичних сполук.  

3. Обробка кормів аміаком при високій температурі і під високим тиском.

Даний метод ефективний проти афлатоксинів і в меншій мірі - проти фумонізинів. В процесі обробки зараженого корму відбувається взаємодія ефірних груп мікотоксинів з амінами, після чого молекули мікотоксинів змінюють властивості.

4. Застосування окислювачів. 

Внаслідок дії окислювачів функціональні групи мікотоксинів руйнуються, а токсичність молекул втрачається. 

5. Випоювання птиці гідрохлоридом натрію.

6. Окислення мікотоксинів водою, насиченою озоном.

7. Обробка заражених кормів ультразвуком.

Кожен із наведених методів боротьби з мікотоксинами має свої переваги та недоліки. Справа в тому, що молекули цих шкідливих речовин різноманітні за структурою. А тому всі вони відрізняються за хімічними, фізичними і біохімічними властивостями. 

Фахівці неодноразово робили спроби розробити методи повного позбавлення від мікотоксинів кормів. Однак, здійснення подібних заходів пов'язане з колосальними фінансовими витратами, а також призводить до погіршення смакових якостей і поживної цінності корму.

Kormo-Tox – комплексний препарат проти мікотоксикозу

На сьогоднішній день найбільш ефективним методом знезараження кормів є застосування полікомпонентних препаратів, які містять комплекс сорбентів мікотоксинів. Таким препаратом є Kormo-Tox від компанії «Альфа Корм».

Kormo-Tox - унікальний інактиватор мікотоксинів та інгібітор цвілі. Він включає в себе мінеральні та органічні адсорбенти, гідратовані алюмосилікати (HSCAS), манани, клітинні стінки дріжджів (Saccharommyces cerevisiae).

Kormo-Tox створений для адсорбції афлатоксину В1, Т-2 токсину, охратоксину, зеараленону, цитриніну, вомітоксину та інших токсинів в кормах для свиней, птиці та ВРХ шляхом їх зв’язування і виведення в незмінному вигляді з організму сільськогосподарських тварин.

В результаті дії препарату у тварин підвищується імунітет, нормалізується травлення, збільшується добовий приріст та покращується конверсія корму. Вони стають захищеним проти мікотоксинів, а тому забезпечують високу продуктивність та хорошу якість продукції.

Придбати кормову добавку Kormo-Tox ви можете за тел. +380 (44) 492-07-08 , +380 (95) 282-08-45 або звернувшись через форму зворотного зв’язку на сайті. 

Попередні статті